Doğa ve Hayvanlar
Doğa ve Hayvanlar
Doğa ve Hayvanlar
Moda ve Güzellik
Moda ve Güzellik
Otomobil
Otomobil
Oyun
Oyun
A-ferin Forte'nin etken maddeleri 650 mg parasetamol ve 4 mg klorfeniramin maleat tır
Aferin Forte ve A-ferin aynı ilaçlardır.
Aferin Sinüs ve Aferin Forte arasındaki temel farklar şunlardır: Etken Madde Miktarı: Aferin Forte, 650 mg parasetamol içerirken, Aferin Sinüs 500 mg parasetamol içerir. Etki Alanı: Aferin Forte, ağrı ve ateşin daha ön planda olduğu soğuk algınlıklarında işe yararken, Aferin Sinüs burun kaşıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma gibi alerjik belirtilerin ön planda olduğu durumlarda daha etkilidir. Ek Etken Maddeler: Aferin Sinüs, psödoefedrin HCl ve triprolidin hidroklorür içerirken, Aferin Forte klorfeniramin maleat içerir. Her iki ilaç da hamile ve emziren kadınlarda, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, şeker hastalığı gibi rahatsızlıkları olan kişilerde dikkatli kullanılmalıdır.
A-ferin Forte, grip ve soğuk algınlığına bağlı çeşitli semptomları hafifletmek için kullanılır: Ateşin düşürülmesi. Ağrıların hafifletilmesi. Alerjik belirtilerin giderilmesi. Genel rahatlama sağlama. A-ferin Forte, yalnızca beyaz reçete ile temin edilebildiği için doktor önerisi gereklidir.
Aferin ilaç, etken maddesi parasetamol olan bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Aferin ilacın bazı kullanım amaçları: baş ağrısı; migren; diş ağrısı; adet sancısı; kas ve eklem ağrıları; ateş; soğuk algınlığı ve grip belirtileri. Aferin Forte adlı ilaç ise, grip ve soğuk algınlığına bağlı burun akıntısı, boğaz ağrısı, baş ağrısı, kas ağrıları ve vücut kırıklığı gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktora veya eczacıya danışılması önerilir.
Evet, Aferin Forte'de parasetamol bulunmaktadır. Her bir Aferin Forte film kaplı tablet, 650 mg parasetamol içerir.
Aferin Kapsül, soğuk algınlığı, nezle, farenjit, tonsillit ve grip gibi viral üst solunum yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Başlıca etkileri: Ateş düşürür. Hapşırma, burun akıntısı, gözlerde kaşınma ve sulanma gibi soğuk algınlığı belirtilerini hafifletir. Ağrı kesici ve öksürüğü azaltıcı etkisi vardır. Aferin Kapsül, kodein içerdiği için sadece reçete ile temin edilebilir. Herhangi bir ilaç kullanmadan önce doktora veya eczacıya danışılması önerilir.
Aferin ile Aferin Plus aynı değildir. Aferin Plus, Aferin'e ek olarak psödoefedrin HCl ve klorfeniramin maleat içerir. - Aferin: Etken maddesi parasetamol olan ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. - Aferin Plus: Ateş düşürme, burun akıntısı, kırıklık hali ve minör adale ağrılarını hafifletir. Kullanım alanları: - Aferin: 2 yaş ve üstü çocuklar ve yetişkinler için önerilir. - Aferin Plus: 6 yaş ve üzeri çocuklar için önerilir. Özetle, Aferin Plus, Aferin'in daha güçlü bir formudur ve ek semptomları hafifletmek için kullanılır.
Sağlık
Akut ve kronik perikarditler arasındaki fark nedir?
70 kilo biri günde kaç litre su tüketmeli?
AFSÜ MHRS'den randevu alınır mı?
Aferin forte etken maddesi nedir?
Akciğer kanserinde en etkili tedavi yöntemi nedir?
ADP değeri kaç olmalı?
Akut gingivit nedir?
7 haftalık gebelikte neler hissedilir?
50cc enjektör kaç ml ilaç alır?
Adet öncesi vücutta neler değişir?
A Hospital'da hangi bölümler var?
AFP testi neden istenir?
Ahşap panel sağlıklı mı?
6 lı soda sağlıklı mı?
Albuminde %10 ne demek?
Akut ve kronik bronşit nasıl ayırt edilir?
Advil ve ibuprofen aynı mı?
7 aylık hamile göbeği nasıl olur?
Afrika seyahatinde sıtma aşısı zorunlu mu?
Akciğerler boşaltıma yardımcı mı?
Adrenal bez ne işe yarar?
8 bandajı ne işe yarar kolda?
Aldara krem kaç günde bir kullanılır?
Ahlama sesi neden olur?
Ahşap karyola sağlıklı mı?
Aile planlamasında en etkili yöntem nedir?
Aktif karbonlu diş macunları iyi mi?
6 yaşındaki çocuğun boyu nasıl uzar?
Akıllı gözlük uzak görüşü düzeltir mi?
Activia probiyotik ne işe yarar?
Akciğer röntgeninde bronşit belli olur mu?
Akupunktur noktaları nerelerdir?
75/120 tansiyon yüksek mi?
Agnozi çeşitleri nelerdir?
80 derece kolonya ne kadar alkol içerir?
Akut karın ağrısı ve akut pankreatiti ayırt etmek için hangi test yapılır?..
AFAD'ın dağıttığı hijyen kolisi nedir?
Adetten sonra gelen mukus nasıl olur?
Akciğer nodül PET'te kanser çıkmazsa ne olur?
Adet sonrası kasık ağrısı kaç gün sürer?